«Я не тільки використовую всі власні мізки,
а й ще ті, які можу запозичити»
Т. Вільсон

МЕТОД

Коучинг

Як часто в житті ми потрапляємо в ситуації, які ототожнюємо з «биттям об стіну» — абсолютно марним заняттям, яке не призводить до жодних результатів. Зазвичай у такі моменти згадуються казки про Ємелю та щуку, Попелюшку та фею, старого та золоту рибку… Дуже хочеться потрапити туди, де за тебе вирішать усі твої проблеми, за помахом чарівної палички.

Найпарадоксальніше, що чарівниками можуть стати самі люди, а роль золотої рибки, щуки чи феї чудово може зіграти таємнича людина, ім’я якій Коуч.

Хто такий коуч і в чому його обов’язки?

Коуч – це людина, яка вміє ставити запитання та мовчати. Вміє не втручатися з розумними порадами, а лише не дозволяє людині «заблукати».

Коуч припускає, що «учень» вже має все, що потрібно для вирішення завдання, але він це поки що, з якихось причин, не використовує. Відповідно, завдання коуча – допомогти людині «розкопати» у собі ті ресурси, які потрібні йому в даний момент, та почати застосовувати їх на практиці.

Коучинг – це коли розумний консультує зайнятого. Якщо можна найняти людину, щоб вона тебе повозила, чому б не найняти, щоб вона за тебе подумала? 

Коучинг — це можливість ставити питання дурні, провокаційні, несподівані, найбільш хворі, другорядні. І в процесі відповідей формувати нові питання точніше, поки сам не підеш стежкою відповідей. Коучинг — це можливість не розбиратися в усьому найкраще

Навіщо потрібний коучинг?

Бізнес-коучинг вирішує проблеми, пов’язані із професійною діяльністю. Особистісний (life-коучинг) – займається внутрішніми психологічними проблемами, зняттям обмежень, створених негативним життєвим досвідом чи громадською думкою.

Мета коучингу — розкриття найкращого в людях та в командах для їх максимальної ефективності у важливих для них сферах діяльності. Коучинг є прагматичним підходом, оскільки коуч разом із клієнтом прояснюють та визначають набір кількісних та якісних критеріїв, за якими клієнт (і його оточення) дізнаватимуться про його результати.

Скільки клієнтів, стільки думок: ціль занять з коучем замовник послуги завжди визначає сам. У цьому полягає творча частина роботи коуча: у коучингу індивідуальний підхід до кожного перестає бути лише рекламним ходом.

Коуч та його клієнт разом вивчають «карту світу» клієнта, вибирають мету подорожі. Потім вони прокладають маршрут, вивчають можливі перешкоди, складають план, оцінюють наявні ресурси, запасаються всім необхідним (знаннями, навичками, інформацією), споряджають «корабель» і в дорогу! Але в «плавання» людина вже вирушає самостійно.

Коучинг багато в чому схожий на індивідуальні тренування: вам допомагають надати Вашому життю ту форму, яку Ви хочете, досягти тих цілей, яких Ви хочете.

Навіть коли успіх у багатьох сферах життя вже досягнуто Вами, залишається ще багато питань, що потребують Вашої уваги та напруги сил. Це питання як особистого, і ділового характеру.

Один з них – вже звична нестача часу: Вам може бути внутрішньо, психологічно важко дозволити собі витрачати його на себе, Вам часом ніколи зупинитися, проаналізувати перебіг життя, яке, тим часом, йде і йде, година за годиною, день за днем!

Інший – необхідність природно поводитися в екстремальній ситуації, а такою є майже все життя у бізнесі та політиці.

З цього випливає третій: у складній ситуації необхідно, але дуже важко бути не тільки природним, а й переконливим.

Для багатьох – це четверте питання, яке потребує вирішення, — також є проблемою і власна агресивність, неадекватність сприйняття людей та ситуацій.

Ще одна – п’ята та глобальна – проблема «великих людей»: зниження смаку до життя.

Де ж все-таки знайти цю 25-ту годину на добу?

Як зберігати присутність духу абсолютно у будь-якій ситуації?

Як навчитися бути 100% переконливим для всіх і завжди?

Як упоратися з нападами поганого настрою?

Як навчитися відпочивати та відновлюватися – цікаво, швидко, легко?

Як навчитися «чути» та розуміти своє тіло?

Як підтримувати себе в ідеальній формі цілий рік?